ciftehanhaberban.jpg

Ciftehan Haber
Çiftehan Termal Tesis Kompleksi Yapılıyor
Karagölde Dombra Keyfi
Soguk su sondaj çalışması
5 YILDIZLI OTEL ALSİ İNŞAAT
Korkunç İddia

Ciftehan Haber


ciftehanhaberban2.jpg

MÜEBBET YİYEN MAHKUMUN YILLAR SONRAKİ CİNAYET İTİRAFI...

Bir mahkumun yıllar sonraki cinayet itirafı yürekleri bir kez daha dağladı...

h.a.eroglu1.jpg

Ulukışlanın kılan kasabında ikamet eden Hacı ahmet yetiş 2003 yılında birden ortadan kayboldu. Ailesi ve yakınlarının tüm aramalarına rağmen herhangi bir sonuç alamadı.
Köyünde malcılıkla uğraşan H.Ahmet Yetiş kaybolduğu sıralarda ciftehanda bir lokantada çalışmakta idi, çalıştığı bu süre içerisinde ne için bindiği ve nereye gittiği bilinmeyen bir araca bindiği bir daha da görülmediği belirtildi.

Ailesi ve yakınları tam unutmuş umutlarını kesmişken, başka bir Cinayetten müebbet hüküm alan Adana Nüfusuna kayıtlı Emrah Babacan yine 2003 yılında Çiftehan da birisini...>>> Devam

ciftehanhaberban2.jpg

ÇİFTEHAN'A YENİ TERMAL TESİS KOMPLEKSİ YAPILIYOR...

Niğde Valisi Necmeddin Kılıç, Çiftehan Köyü sınırları içerisine dar gelirli aileler için Çiftehan Termal Tesis Kompleksi yapacağını söyledi.

ahiler-kalkinma-ajansi-nigde-de-toplandi1.jpg

Niğde Valisi Necmeddin Kılıç, Çiftehan Köyü sınırları içerisine dar gelirli aileler için Çiftehan Termal Tesis Kompleksi yapacağını söyledi.

Kompleksin projesinin hazırlandığını önümüzdeki günlerde ihalesinin gerçekleşeceğini ifade eden Vali Kılıç, projenin maliyetinin yaklaşık 5 milyon olduğunu belirtti.

Vali Kılıç, komplekste vatandaşlara 5 yıldızlı otelin müşterilerine verdiği hizmeti vereceklerini dile getirerek: "Niğde Valiliği olarak dar gelirli vatandaşlara 5 yıldızlı hizmet verebilmek için bu tesisi hayata geçiriyoruz. Dar gelirli aile Sabah arabasına 30 TL'lik yakıtını alarak komplekste ailesiyle birlikte güzel bir geçirecek" dedi. >>> Devam

ciftehanhaberban2.jpg

BOLKAR DAĞLARINDA DOMBIRA KEYFİ...

Niğde'de Ahiler Kalkınma Ajansı yönetim kurulu üyeleri toplantı sonrasında 3 bin 524 metre yükseklikteki Bolkar Dağlarında dombıra şarkısı ile stres attı.

karagol.jpg

Niğde'de Ahiler Kalkınma Ajansı (AHİKA) yönetim kurulu üyeleri toplantı sonrasında 3 bin 524 metre yükseklikteki Bolkar Dağlarında dombıra şarkısı ile stres attı.

Ulukışla ilçesindeki Çiftehan Termal Tesisleri'nde düzenlenen AHİKA Temmuz ayı toplantısına Niğde Valisi Necmeddin Kılıç, Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, Kırıkkale Valisi Ali Kolat ve İl Genel Meclisi başkanları katıldı.

Vali Kılıç'ın ev sahipliğinde düzenlenen toplantının ardından, yönetim kurulu üyeleri ve eşleri ile birlikte, uluslararası kış turizm merkezi haline getirilecek 3 bin 524 metre yükseklikteki Bolkar Dağı ve eteğinde bulunan Karagöl'ü gezme fırsatı buldu... >>> Devam

ciftehanhaberban2.jpg

HETECANLI BEKLEYIŞ BAŞLADI...

Ulukışla Kaymakamımız Ferhat ATAR ında bizzat yakından ilgilendiği Soğuk su sondaj çalışması başladı...

dscf0027.jpg

Uzun zamandan beri çiftehanı bezdiren susuzluk için somut çalışmalar Başladı. Ulukışla Kaymakamımız Ferhat ATAR ve çiftehan Köyü Muhtarı Bülent MERAL büyük çabaları ile başlayan sondaj çalışması son hızı ile devam ediyor. 250 metreye kadar inilecek sondaj çalışmalarında 120 mt ye kadar inildi. Yapılan sondaj çalışmasında beklenen su çıktığında çiftehanın su sorununun kısa zamanda çözüleceği belirtildi..>>> Devam

ciftehanhaberban2.jpg

SİNAN&ALTUNAY İNŞAAT TAN 5 YILDIZLI OTEL İNŞAATI SON SURAT DEVAM EDİYOR.

alsiinsaat__69_.jpg

Köyümüze yeni bir gerdanlık daha, Köyümüzün çehresini gelirine birebir katkı sağlayacak inşaat çalışmalarından bir yenisi SİNAN İNŞAAT VE ALTUNAY Şirketleri ortaklığında ALSİ İNŞAAT Çalışmalarına son sürat devam ediyor.

İnşaat Resimlerini Facebook tan Takip edin.>>>

Nihayet beklenen yatırımlar bir bir gerçekleşmeye başladı. ALTUNAY VE SİNAN İNŞAAT ortaklığında başlayan 5 yıldızlı otel inşaatı hızla devam ediyor. Harfiyat çalışmalarının bitmesinin ardından temel atma işi de hızlı bir şekilde başladı. 1. Kat temelinin demir bağlama ve beton işleri büyük oranda bitti. Alsi inşaat olarak başlayan tesiste, 5 Yıldızlı Otel, Devremülk ve Apart türü...>>> Devam

ciftehanhaberban2.jpg

Tıklayın Haber Cebinize Gelsin...>>>

Yeni yapılacak hamamlar Nereye yapılsın istersiniz?

Hamamlar nereye yapılsın...?
Aşağıya çarşı Merkezine
Eski sağlık ocağı Arazisine
Eski yerinde kalsın
Fikrim yok

Daha Güzel Çiftehan için Görüş ve önerileriniz.

Ad,Soyad:

E-mail:

Mesaj:

ciftehanhaberban2.jpg

fbooktakip.jpg

Kardeş Siteler.

www.ciftehanotelleri.com

www.ciftehan.net

www.ciftehan.com

www.ciftehanhaber.com

www.ciftehankaplicalari.com